سرور HP ProLiant, محصولات products

انواع سرور HP از لحاظ ظاهری

انواع سرور HP از لحاظ شکل ظاهری

انواع سرور HP از لحاظ شکل ظاهری

با گسترش کامپیوترها که به واسطه نیاز به پردازش و محاسبات سریع و دقیق متولد شده بودند،

معماری جدیدی بنام Client/Server برای افزایش بهره وری از این فن آوری مطرح گردید

که باعث پا به عرصه گذاشتن نسل جدیدی از کامپیوترها با توان پردازش بالاتر، کیفیت بهتر و پایداری بیشتر به نام کامپیوترهای سرور شد و تا امروز به چنان پیچیدگی دست یافته است

که پیکربندی و کار با آنها تخصص خاص خود را لازم دارد.

بخش مهندسی فروش سرورهای HP در شرکت آداک فن آوری مانیا با ارائه مشاوره فنی در زمینه فروش،

نصب و راه اندازی سرورهای HP و ملزومات آن بر اساس :

نیازهای سازمان

محل نصب

تعداد کاربران،

سیستم های عامل قابل نصب برروی سرور

و غیره، سعی در رفع نیازهای مشتریان خود دارد. سرورهای اچ پی سری پرولیانت (PROLIANT) در سه رده تولید می گردند.

1- سرورهاي HP Proliant

این سرور ها با كسب 32% از سهم بازار جهاني سرورهاي استاندارد صنعتي، پيشتاز در عرصه تكنولوژي اطلاعاتي است. نوآوريهاي جديد Proliant مانند ارائه قابليت پردازش 64 بيتي، ارائه ظرفيت بالاي حافظه، ارائه تكنيكهاي جديد در كنترلرهاي آرايه اي ، ابزارهاي نرم افزاري راه اندازي و مديريت سرور، امکان پیاده سازی تکنولوژی های مجازی سازی ، ترفند اصلي HP در حفظ موقعيت خود در اين عرصه رقابتي است. سرورهاي  Proliant  طيف وسيعي از پلاتفرمهاي سخت افزاري را با سيستم عامل هاي مختلف پوشش مي دهد. سرورهای Proliant  با قابلیت پردازش بالا ، امکان مدیریت از راه دور و امکان سادگی پیاده سازی سیستم عامل و Application ها مورد استفاده بسیاری را در دیتا سنترهای نسل سوم به خود اختصاص داده اند.

2-سرورهايintegrity

نسل جديد سرورهای 64 بيتی مبتنی بر پردازنده های Intel Itanium II  در مدلهای مختلف با قابليت پشتيبانی از 2 تا 128 پردازنده و افزايش حافظه تا بيش از يک ترابايت, برای کاربريهای با توانمندی بالا ومقياس پذيری در محيط کلاسترينگ با پشتيبانی از سيستم عاملهای مختلف مانند windows 2003 ,2008 RedHat Linux , SUSE و HP-UX  ، بسيار مناسب مي باشد . لازم به توجه است که به سادگی تمامی application  های اجرایی در محیط 32 بیتی را می توان به این محیط انتقال داد و استفاده کرد .

برای سازمانهایی که دارای application های 32 بیتی می باشند و می خواهند با تغییری هم از application های قدیمی خود و هم از application های 64 بیتی استفاده کنند.

این سرورها انتخاب مناسبی می باشند . این سرورها با داشتن پردازنده های 64 بیتی با کاشه لایه یک ظرفیت بالا، از قدرت پردازش فوق العاده ای برخوردار می باشند.

مجازی سازی یکی از تکنولوژی های مورد استفاده در این خانواده از سرور  می باشد، درواقعیت سرورهای جدید دیتا سنتر از این خانواده و نسل خواهند بود.

3- سرور های سری 9000

اين سرورهای قدرتمند مبتنی بر پردازنده های ريسک سری PA-8800 , PA-8900  با پشتيبانی از سيستم   عامل HP – UX و قابليت مقياس پذيری مناسب مي باشند.

با توجه به قابلیت خانواده Itanium خانواده HP 9000 تاسال 2011 تولید شده و بعد از آن تولید این سری متوقف می شود .

HP بعد از استفاده از پردازش گرهای سری PA-8900 تمایلی برای ارتقاء این سیستم ها را در مارکت نداشته است و سرمایه گزاری هنگفتی بر روی خانواده Itanium داشته است .

این سرورها فقط سیستم عامل HP-UX را پشتیبانی می کنند.

4-تیغه ای (BLADE)

این سرورها خانواده مجزایی از سرورهای Proliant ویا Itanium نمی باشند.

اما چون کاربرد فراوان امروزه آنها در دیتا سنتر روز به روز در حال افزایش می باشد به صورت جداگانه در اینجا توضیح مختصری داده می شود .
یکی از مسائل قابل توجه هر business منطبق بر IT رشد سرویس دهی application های آن سازمان

می باشد

در نتیجه به سادگی امکان ریسک scale out شدن سرورهای مورد استفاده وجود دارد،

سرورهای بلید به خاطر مدل طراحی تیغه ای شکل و قرار گیری آن یک enclosure به سادگی این ریسک را کاهش می دهند.

دقت شود قابلیت مجتمع سازی و مجازی سازی در استفاده از این سرورها کاملا منظور شده است بصورتی که کاملا در کابلهای شبکه و FC صرفه جویی شده است.

سوئیچهای شبکه LAN و FC داخل enclosure تعبیه شده و امکان مجتمع سازی را افزایش میدهد . در واقع شکل مقابل به شکل پائین تغییر می کند .

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *