آموزش

چگونه بهترین پردازنده را برای سرور خود انتخاب کنیم؟

چگونه بهترین پردازنده را برای سرور خود انتخاب کنیم

سی پی یو سرور

 

پردازنده چیست؟

سی پی یو سرور E5-2600 V2

واحد پردازش مرکزی به عنوان مغز سرور شناخته می شود. چه در حال سفارشی سازی یک سرور جدید باشید و چه در حال بروز رسانی سرور قبلی ، باید از میزان توان و عملکردی که سرور می تواند ارائه دهد آگاه باشید. اگر پردازنده با افزایش تعداد هسته و سرعت کلاک ساخته شده باشد ، در مقایسه با پردازنده ای که سرعت کلاک و تعداد هسته کمتری دارد ، تفاوت زیادی در عملکرد و پاسخگویی ایجاد می کند.

پردازنده روی چیپ ست سرور قرار می گیرد. اگر پردازنده شما مانند یک موتور اتومبیل است ، پس چیپست شاسی خودرو است. چیپست چهارچوبی است که موتورها در آن استراحت می کنند. از طریق چیپست می توانید به دنیای خارج متصل شوید. چیپست مانند یک ماشین به شما کمک می کند تا وسیله نقلیه خود را شروع کنید ، متوقف کنید و آن را پیچ کنید. پردازنده با اجزای داخلی مانند برد آداپتور ، ماژول های حافظه و سایر دستگاه ها از طریق چیپ ست ارتباط برقرار می کند.

سی پی یو سرور E5-2600 V2

از آنجا که چیپ ست کل رابط کاربری یک سرور را کنترل می کند ، ابتدا باید نوع چیپ ست دریافتی خود را با سرور و پردازنده های مختلف سازگار با چیپست بررسی کنید. نوع پردازنده و چیپ ست در کنار هم به تصمیم گیری در مورد سرعت سرور ، سرعت کار هر گذرگاه ، میزان حافظه مورد استفاده و برنامه هایی که می توانند روان کار کنند کمک می کند.

به دنبال چه فاکتورهای پردازنده هستید
هنگام خرید سرور؟
سی پی یو سرور اینتل

فاکتورهای اصلی پردازنده ای که هنگام خرید سرور باید بیشترین توجه را داشته باشید عبارتند از:

سرعت ساعت: سرعت ساعت بر حسب گیگاهرتز (گیگاهرتز) اندازه گیری می شود. هرچه این عدد بیشتر باشد ، سرعت ساعت بیشتر می شود. برای اجرای برنامه ها ، پردازنده سرور شما باید بتواند محاسبات را به طور مداوم انجام دهد. هرچه سرعت کلاک بیشتر باشد ، پردازنده سریعتر محاسبه می کند و این خیلی هموار است. سرعت ساعت همراه با عرض بیت به ما منتقل می کند که در یک ثانیه مقدار داده می تواند جریان یابد. اگر پردازنده ای دارای سرعت 2.92 گیگاهرتز و عرض بیت 32 بیت باشد ، این بدان معناست که می تواند تقریباً 3 میلیارد واحد از 32 بیت داده در ثانیه پردازش کند. این بدان معنی است که حتی اگر برنامه های سنگین را با چنین سرعت کلاک بیشتری اجرا می کنید ، پاسخگویی خوبی خواهید داشت. اگر برنامه شما از یک هسته استفاده می کند ، در آن زمان Clock speed پادشاه است.

هسته ها

اگر در اوایل دهه 2000 رایانه داشتید ، ممکن است به یاد داشته باشید که وقتی یک برنامه مسدود می کرد ، کل سیستم منجمد می شد. این نه تنها مشکل سیستم عامل ها بلکه پردازنده نیز بود. با داشتن یک هسته پردازنده ، می توانید همزمان فقط یک برنامه را اجرا کنید. بدیهی است که با چندین هسته ، می توانید چندین برنامه را همزمان پردازش کنید ، زیرا کار را به چندین واحد تقسیم می کند. اگر به طور تصادفی ، یکی از هسته ها به دلیل برنامه در حال اجرا یخ زده است ، در حالی که مسئله را فهمید ، همچنان می توانید کار خود را با هسته های دیگر ادامه دهید. یا برای آزاد کردن هسته ، می توانید برنامه در حال اجرا را ببندید.

موضوعات

این تعداد پردازنده هایی است که یک تراشه می تواند همزمان کنترل کند. نخ ها مانند تعداد هسته ها هستند. گاهی اوقات با مرور مشخصات ، با کلماتی مانند “پردازنده دارای قابلیت چند رشته ای” روبرو می شویم ، این بدان معنی است که به یک هسته واحد اجازه می دهد رشته های دوگانه ایجاد کند.

حافظه پنهان

پردازنده از حافظه پنهان برای سرعت بخشیدن به دسترسی به دستورالعمل ها و داده ها بین پردازنده و RAM استفاده می کند. سه نوع حافظه نهان وجود دارد که هنگام مشاهده برگه مشخصات با آن مواجه می شوید:

L1 – سریعترین اما تنگ است
L2 – جادارتر است اما کندتر است
L3 – جادار است ، اما نسبتاً بالاتر از دو مورد است

شما نباید زیاد به قسمت حافظه نهان توجه کنید ، زیرا نمی توانیم بگوییم که چگونه با عملکرد واقعی برابر است. مهمترین جنبه سرعت ساعت و هسته ای است که باید هنگام خرید یک سرور روی آن تمرکز کنید.

چرا پردازنده های چند هسته ای محبوب شدند؟

تولیدکنندگان به دلیل محدودیت های فنی خاص ، افزایش سرعت ساعت را در یک پردازنده دشوار می دیدند. بنابراین ، آنها ترجیح دادند واحدهای پردازشی یکسان بیشتری را به یک پردازنده اضافه کنند.

هسته یک واحد پردازش واحد است ، در حالی که پردازنده چند هسته ای به معنای چندین واحد پردازش است. بنابراین ، اگر یکی از صفحات داده را مشاهده کنید ، نشان می دهد که سرور پردازنده دو هسته ای 2.5GHZ را ارائه می دهد ، به این معنی است که پردازنده دارای دو واحد پردازشی با سرعت ساعت 2.5GHz است.

سی پی یو سرور اینتل سرور پردازنده Intel xeon

هسته های بیشتر ، سرعت کلاک کمتر یا هسته کمتر ، سرعت کلاک بالاتر ، کدام یک بهتر است؟

در صورت امکان ، همیشه هسته های بالاتر و سرعت کلاک بالاتر را انتخاب کنید ، اما این برای همه امکان پذیر نیست زیرا از بودجه بالاتر می رود. بنابراین ، بیایید ببینیم کدام مشخصات برای برنامه شما مناسب تر است.

هسته های بیشتر و سرعت کلاک کمتر

مزایای

پردازنده های دارای هسته بالاتر عملکرد بالاتری را ارائه می دهند و مقرون به صرفه هستند.
برنامه های پشتیبانی از چند رشته ای از تعداد بیشتری هسته بهره مند می شوند.
پشتیبانی چند رشته ای برای ap

What is a processor?

سی پی یو سرور

سی پی یو سرور E5-2600 V2

سی پی یو سرور

سی پی یو سرور E5-2600 V2

 

سی پی یو سرور اینتل

سی پی یو سرور اینتل CPU SERVER intel xeon.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *